Bezpieczeństwo stosowania suplementów z witaminą D

0
Udostępnij

Wiele osób zadaje sobie pytanie czy suplementy witaminowe są bezpieczne dla zdrowia i czy bez wahania można je stosować. Czy wiesz na co należy zwrócić uwagę podczas kupowania i stosowania suplementów witaminowych? Jakich informacji szukać na opakowaniu i etykiecie?

Dokładna dawka

W kwestii bezpieczeństwa bardzo ważne jest aby dany suplement dostarczał w jednej porcji dokładną dawkę podaną na opakowaniu i w ulotce. Zbyt mała dawka może wiązać się z brakiem pozytywnego wpływu na organizm, a nawet wystąpieniem objawów niedoborów, jeśli nie będzie pokrywać zapotrzebowania organizmu. Z kolei zbyt duża dawka będzie wiązała się z pojawieniem się skutków ubocznych hiperwitaminozy. Warto sprawdzić czy suplement został przebadany oraz czy dokładnie sprawdzono wielkość dawki podawanej wraz z tabletką, kapsułką lub podczas jednej dawki spray’u.

CZYTAJ  Naturalne źródła witaminy D

Dobra praktyka produkcyjna (GMP)

Jest to zbiór działań podjętych w trakcie produkcji danego wyrobu. Mają one na celu zapewnienie powtarzalności i jednorodności wszystkich wyrobów. Wprowadzenie GMP (z ang. Good Manufacturing Practice) wiąże się ze ścisłą kontrolą wszystkich etapów produkcji. Gwarantuje to zapewnienie bezpieczeństwa stosowania oraz wysokiej jakości produktów.

GMP

GMP stosowane najczęściej jest w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym i spożywczym.

Dla większości producentów GMP jest standardem. Do takich producentów należy chociażby Hand-Prod – producent m.in. SunVi D3 , który przykłada szczególną uwagę do wszystkich swoich suplementów. Swoje działania opiera na wprowadzaniu rozwiązań, innowacji, modyfikacji oraz restrykcyjnych kontroli jakości i bezpieczeństwa. Jest to gwarancja otrzymania produktów wysokiej jakości w pełni bezpiecznych dla konsumentów, które bez problemu przechodzą badania i spełniają nawet najbardziej rygorystyczne normy.

CZYTAJ  Witamina D w kroplach, tabletkach, czy spray'u?

Podczas wyboru suplementu z witaminą D warto zapoznać się ze stroną producenta i stosowanymi przez niego praktykami produkcyjnymi. Stosowane praktyki pozwalają na zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa, co jest szczególnie ważne podczas długotrwałego stosowania suplementów z witaminą D.

Powiązane posty