Czy cała rodzina może stosować jeden preparat z witaminą D?

rodzina na tle zachodu słońca
0
Udostępnij

Może wydawać się to mądrym i oszczędnym rozwiązaniem, ale czy aby na pewno? Czy każdy członek rodziny skorzysta tak samo stosując ten sam preparat co reszta domowników? Kto może razem stosować ten sam preparat? Czy w ogóle jest to możliwe? Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedzi w naszym artykule.

Jeden preparat na całą rodzinę to oszczędność?

Nie da się ukryć, że suplementy różnią się między sobą ceną. Jej wysokość zależy od wielkości dawki, formy podania (tabletki, kapsułki, spray), standardu produkcji (normy GMP, ISO i certyfikaty). Kupowanie jednego, tańszego suplementu z witaminą D dla całej rodziny nie jest oszczędnością. Każdy z członków rodziny może mieć inne potrzeby,  szczególnie gdy w rodzinie są niemowlęta i małe dzieci. Źle dobrana dawka witaminy D może nieść za sobą wiele poważnych skutków ubocznych. Dotyczy to zarówno zbyt niskiej jak i zbyt wysokiej dawki.

CZYTAJ  Jak wybrać najlepszy preparat z witaminą D?

Jeden suplement dla całej rodziny?

Wszystko zależy od członków rodziny. Na wysokość dawki witamy D wpływa kilka czynników, które mogą różnić ich między sobą. Są to wiek, otyłość, ciąża, karmienie piersią, typ pracy oraz karnacja. Dziecko poniżej 1 roku życia, nastolatek i pracujący na nocne zmiany ojciec będą mieli diametralnie różne zapotrzebowanie na cholekalcyferol. Dostosowując preparat do jednego członka rodziny – najmłodszego pozostałe osoby nie skorzystają na regularnej suplementacji ponieważ dawka będzie zbyt niska i nie zapobiegnie wystąpieniu niedoborów. Z kolei zbyt wysoka dawka podana młodemu organizmowi może wywołać wiele niepożądanych skutków ubocznych, a nawet zagrozić życiu. Zostały one dokładnie opisane w oddzielnym artykule. Obecnie zaproponowane wartości nie są ostateczne. Naukowcy sugerują potrzebę podwyższenia norm, co może jeszcze bardziej zróżnicować poszczególne grupy wiekowe.

rodzina spacerująca nad morzem

Kto może stosować ten sam preparat z witaminą D?

Suplementy witaminowe mogą być stosowane przez osoby z tej samej grupy wiekowej o prawidłowej masie ciała lub w podobnym stanie fizjologicznym, o ile będą stosowały przeznaczony dla siebie preparat i nie wystąpią medyczne przeciwwskazania. To znaczy, że preparaty dla dzieci podawane powinny być wyłącznie dzieciom, dorośli powinni zakupić witaminę dla dorosłych, a kobiety w ciąży dedykowany im suplement. Przed zakupem dla pewności warto sprawdzić, czy podana na opakowaniu dawka pokrywa się z oficjalnymi zaleceniami.

CZYTAJ  Jak długo można suplementować witaminę D?

Czy zatem istnieje jeden preparat dla całej rodziny?

Na rynku dostępny jest suplement SunVi w spray’u. Jest on unikatowy i wyjątkowy, ponieważ jako jedyny może być stosowany przez całą rodzinę. Wygodny w aplikacji spray można podawać nawet małym dzieciom (SunVi D3 spray podjęzykowy 400 j.m). Preparat posiada certyfikat, który gwarantuje, że jedno naciśnięcie każdorazowo uwalnia taka samą dawkę. Decyduje to o bezpieczeństwie jego stosowania. Jedno opakowanie zawiera aż 400 lub 600 porcji w zależności od zakupionego wariantu: 400 j.m., 1000 j.m. lub 2000 j.m. Przyjmowaną dawkę witaminy D3 można elastycznie dostosowywać uwalniając kolejne porcje poprzez kolejne naciśnięcie aplikatora. Zastosowanie spray’u pozwala na szybkie oraz higieniczne dozowanie właściwej dawki. Wybór suplementu SunVi niesie za sobą korzyści nie tylko zdrowotne, ale i ekonomiczne. Jedna porcja witaminy D podana w spray’u to koszt zaledwie kilku groszy i jest to dużo mniej niż gdy stosujemy inne formy doustne. Zamiast kupowania kilku preparatów, w praktyce, wystarczy jeden, którego może używać cała rodzina.

 

preparat z witaminą D dla całej rodziny

 

Na zdrowiu nie należy oszczędzać. Suplementy należy dobierać z rozwagą i z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb. Nie bez powodu ustalono zalecenia w oparciu o wiek, stan fizjologiczny oraz masę ciała. Z tego względu podczas stosowania jednego suplementu może zajść potrzeba indywidualnego dostosowania dawki co nie zawsze jest możliwe. Takie rozwiązanie umożliwia wyłącznie preparat SunVi, który został stworzony z myślą o całej rodzinie.

 

Powiązane posty