Dziecinnie prosta aplikacja witaminy D, czy to możliwe?

dziewczynka na łące
3+
Udostępnij

Rodzice, którzy podawali swoim pociechom witaminę D wiedzą, że nie zawsze jest to łatwe zadanie. Jak powinna wyglądać aplikacja witaminy D, aby była bezpieczne i dostarczała całą dawkę? Zapraszamy do lektury.

Bezpieczeństwo podania

Najczęściej wybierane suplementy są dostępne w postaci tabletek lub kropli w kapsułkach typu „TWIST-OFF”. Podawanie ich dziecku wiąże się z pewnym ryzykiem zakrztuszenia. Nie wszystkie dzieci są w stanie połknąć nawet rozdrobnioną tabletkę. Z kolei podawanie witaminy prosto z kapsułki „TWIST-OFF” jest bardzo niebezpieczne. Ze względu na niewielkie rozmiary kapsułka może wyślizgnąć się z palców. Jeśli dziecko będzie próbowało ją połknąć może się zakrztusić, a w najgorszym przypadku zacząć się dusić. Innowacyjne preparaty w spray’u pozwalają na precyzyjną, a co najważniejsze bezpieczną aplikację witaminy D. Dysza aplikatora ma niewielkie rozmiary, co uniemożliwia zbyt głębokie wsunięcie jej do buzi dziecka i pozwala na stosowanie spray’u nawet u noworodków i niemowląt.

CZYTAJ  Witamina D – witamina życia?
spray z witaminą D

Preparat w spray’u SunVi D3

Podawanie całej dawki

Aby ułatwić maluszkom połknięcie witaminy D rodzice rozdrabniają tabletkę i/ lub rozpuszczają ją np. w mleku lub kaszce. Podobne problemy rodzice mają podczas  podawania witaminy D w kroplach. Wyciskając je z kapsułek na łyżeczkę bardzo łatwo można je rozlać, a wtedy dziecko nie przyjmie całej zalecanej porcji. W przypadku mieszania preparatu z innymi produktami nie ma gwarancji, że dziecko przyjmie całą zalecaną dawkę. Wystarczy, że nie zje całej kaszki lub nawet niewielka ilość mleka z łyżeczki się rozleje. Równocześnie że względu na wrażliwość witaminy D na temperaturę  dodawanie jej do ciepłej kaszki czy mleka wiąże się ze  stratami jej ilości. Preparat w formie spray’u w jednej porcji precyzyjnie dozuje podaną na opakowaniu dawkę. Wystarczy jedno naciśnięcie. Tak podana witamina D wchłaniania się już przez błony śluzowe jamy ustnej, co minimalizuje jej ewentualnie straty i umożliwia maluszkowi wykorzystanie całej potrzebnej mu dawki.

CZYTAJ  Jak wybrać najlepszy preparat z witaminą D?

Wygoda podania

Bieganie z łyżeczką za dzieckiem nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Tak samo próby włożenia łyżeczki, gdy maluszek kręci główką. Preparaty z witaminą D w formie spray’u pozwalają zaaplikować ją z łatwością w dowolnym momencie. Wystarczy by dziecko otworzyło buzię.

CZYTAJ  Naturalne źródła witaminy D

Prosta i szybka aplikacja witaminy D jest możliwa. Wybierając preparat w formie spray’u można mieć pewność, że będzie ona łatwa, precyzyjna oraz bez przykrych doświadczeń dla dziecka, które później mogą wpłynąć na jeszcze większe trudności przy kolejnych aplikacjach preparatu.

Powiązane posty