Jedno psiknięcie robi różnicę

witamina D w spray'u i 2 jabłka
0
Udostępnij

Oprócz decyzji o rozpoczęciu suplementacji witaminą D należy podjąć jeszcze jedną – mianowicie tę, w jakiej formie aplikacji wybrać suplement. W aptece dostępne są tabletki, kapsułki, kapsułki twist-off, krople oraz spray. Czym kierować się przy wyborze? Który z preparatów jest najwygodniejszy oraz najbezpieczniejszy?

Jedno psiknięcie załatwia sprawę?

Wśród wszystkich dostępnych form suplementów z witaminą D spray okazuje się najbardziej wygodny i uniwersalny. Suplement w takiej formie można podawać niezależnie od wieku „pacjenta”. Witamina D w całości wchłania się poprzez śluzówkę podjęzykową. Cała aplikacja jest błyskawiczna i trwa tylko chwilę. Dzięki temu zarówno dzieciom, jak i osobom starszym można ją podawać bez obaw. Pozwala to również uniknąć nieprzyjemnych sytuacji i wspomnień związanych z koniecznością połykania tabletek. Dodatkowo nie obciąża naszych żołądków masą tabletkową.

CZYTAJ  Wchłanialność witaminy D3 podanej podjęzykowo przez błony śluzowe jamy ustnej

Powtarzalność ma znaczenie

Podczas suplementacji preparatami z witaminą D kluczowe jest podawanie jednej dawki. Może to być dawka zalecana w normach lub ustalona z lekarzem. W przypadku kapsułek twist-off lub kropli nie zawsze można mieć pewność, czy zaaplikowana ilość dostarcza całą potrzebną dawkę. W ich przypadku łatwo o rozlanie, przyjęcie mniejszej ilości lub zbyt dużej. Może to wiązać się z pogłębieniem niedoborów lub występowaniem nadmiaru witaminy D. Tym, co dodatkowo przemawia na korzyść spray’u SunVi, jest pewność odnośnie wymaganej dawki witaminy D obecnej w jednej porcji uwolnionej po naciśnięciu aplikatora. Każda partia wspomnianego suplementu jest dokładnie sprawdzana i otrzymuje certyfikat potwierdzający ilość jednostek witaminy D uwalnianych po naciśnięciu aplikatora.

CZYTAJ  Jak wybrać najlepszy preparat z witaminą D?

Dobra praktyka produkcyjna

Warto zwrócić uwagę na to, w jakich warunkach i standardach produkowane są wybrane suplementy. Suplementy SunVi mają certyfikat GMP* zapewniający, że wyprodukowano je z uwzględnieniem wszystkich norm, co zapewnia bezpieczeństwo stosowania i gwarantuje odpowiednią jakość produktu. Niestety nie wszystkie suplementy mają takie certyfikaty. Dlatego zanim sięgniesz po jakikolwiek, warto to sprawdzić.

Przy wyborze suplementu nie należy kierować się wyłącznie rekomendacją znajomych czy farmaceuty. Warto dokładnie sprawdzić jego skład, parametry oraz  posiadane certyfikaty.


*Good Manufacturing Practice

Powiązane posty