Witamina D na wakacjach

piasek, morze, wakacje
0
Udostępnij

Zastanawiasz się, co zrobić z suplementem z witaminą D na czas urlopu lub wakacji? W letnie, ale przede wszystkim słoneczne dni, nie powinno nam brakować witaminy D. Niestety nawet latem, kiedy synteza skórna powinna być na najwyższych obrotach, niedobory cholekalcyferolu są równie częste co zimą. Czy warto suplementować witaminę D w czasie wakacji i urlopu? Jaki preparat spełni wszystkie Twoje oczekiwania?  Zachęcamy do lektury.

Kremy z filtrem UV

W lecie synteza skórna powinna pokrywać całkowicie zapotrzebowanie na witaminę D. W teorii wystarczy 15-20 minutowa ekspozycja na działanie promieni słonecznych. Niestety bardzo często niedobory witaminy D nie znikają wraz z pierwszymi ciepłymi i słonecznymi dniami. Stosowane powszechnie kosmetyki oraz kremy z filtrami UV skutecznie blokują syntezę cholekalcyferolu. W wyniku tego jest ona zbyt niska i nie pokrywa wszystkich potrzeb organizmu. Filtry, które chronią skórę przed starzeniem się, przebarwieniami oraz chorobami są nieskuteczne w kwestii pokrycia zapotrzebowania ma witaminę D. Nie należy rezygnować z filtrów UV i ryzykować poparzenia lub czerniaka. Znacznie łatwiej i bezpieczniej będzie kontynuować suplementację.

CZYTAJ  Piękna skóra dzięki witaminie D

Opalona skóra

Wygląda niezwykle atrakcyjnie zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Oczywiście jeśli chodzi o zdrowy, lekko brązowy lub delikatnie karmelowy odcień. U Pań działa wyszczuplająco, z kolei u Panów podkreśla mięśnie. Ciemniejsze zabarwienie skóry nie jest pożądane w przypadku witaminy D, a konkretnie jej syntezy skórnej oraz pokrycia zapotrzebowania organizmu na cholekalcyferol. Melanina gromadząc się w komórkach skóry blokuje przenikanie promieni słonecznych, co w efekcie hamuje syntezę skórną witaminy D. Może prowadzić to do wystąpienia lub pogłębienia niedoborów, gdy dana osoba zrezygnuje z przyjmowania suplementu z witaminą D w słonecznym okresie.

witamina D na wakacjach

Preparaty z witaminą D na wakacje

Preparat witaminowy towarzyszący nam na wakacjach powinien być łatwy w przechowywaniu, poręczny, wydajny oraz skuteczny. Suplementy SunVi w formie spray’u łączą w sobie wszystkie te cechy. Ergonomiczna dysza oraz niewielkie rozmiary pozwalają na łatwe przenoszenie i stosowanie preparatu. Uniwersalność stosowania suplementu pozwala na podróżowanie tylko z jednym aplikatorem. Cała rodzina może skorzystać z dobroczynnych działań “słonecznej witaminy”. Aplikacja preparatu SunVi jest dziecinnie prosta i szybka. Dzięki temu możesz zaaplikować ją w dowolnym miejscu i czasie, nawet na plaży. Obejdzie się bez piasku zgrzytającego między zębami, ponieważ do prawidłowej aplikacji wystarczy jedno psiknięcie. Dodatkowo po aplikacji witaminy D3 w takiej formie nie trzeba jej popijać wodą, bowiem wchłanianie cholekalcyferolu następuje przez błony śluzowe jamy ustnej. W przypadku kapsułek oraz tabletek nie jest to możliwe.

CZYTAJ  Naturalne źródła witaminy D

Jeśli zależy Ci na szybkości i łatwości podania suplementu niezależnie od miejsca, w którym się znajdujesz sięgnij po witaminę D3 w spray’u. Docenisz jego uniwersalność, prostotę, ale przede wszystkim skuteczność działania.

Powiązane posty